ZABIEGI LECZNICZE

MASAŻE AJURWEDYJSKIE i TANTRYCZNE

Ajurweda jest wiedzą o życiu. To starohinduski system leczenia, ale przede wszystkim zachowania zdrowia. Zdrowie zawiera wszystkie jego płaszczyzny: fizyczną, duchową i psychiczną. Poprzez masaż energia życiowa w ciele znów zaczyna płynąć, a ciało regeneruje się i zdrowieje.

MASAŻE AJURWEDYJSKIE
Masaże ajurwedyjskie wykonuję z użyciem ciepłych olejów /sezamowy, musztardowy, kokosowy, migdałowy/, które wnikając w ciało odżywiają je. W zależności od masowanej części ciała uzyskuję odpowiednie rezultaty. Masaż jest niezbędny każdej żywej istocie, aby zachować zdrowie, świadomość i długowieczność. Jest unikalną cechą natury. Pomaga wyleczyć się z różnych chorób. Podobnie jak ćwiczenia i sport, jest bardzo ważny jeśli chcemy zachować młodość i opóźnić procesy starzenia się. Masaż wzmacnia organy wewnętrzne, poprawia, leczy, ułatwia, reguluje wiele procesów zachodzących w ciele.
Masaż ABHAYANGA poprzez poprawę przepływu limfy i lepsze ukrwienie ciała jest doskonały na bóle pleców, głowy, na zwiększenie elastyczności mięśni i stawów, a jednocześnie wycisza i odpręża cały organizm. Poprawia stan skóry, wzmacnia i podnosi odporność organizmu oraz systemu nerwowego i pokarmowego. Wpływa również na lepszą przemianę materii i zmniejsza opuchlizny.
Masaż POTTALI, to masaż całego ciała lub poszczególnych jego części. Bardzo skutecznie wzmacnia siłę mięśni, łagodzi bóle oraz pomaga w leczeniu takich chorób jak artretyzm i paraliż. Zalecany jest również przy bólach pleców, rwie kulszowej i bólach kręgosłupa. Masaż wykonywany jest z użyciem ziołowych stempli nasączonych ciepłym olejem, zwykle w serii zabiegów.

TANTRA

Joga, Tantra i Ajurweda, nazywane “trzema siostrami”, były w starożytnych Indiach uznawane za wzajemnie uzupełniające się ścieżki rozwoju świadomości. To klasyczna wschodnia Trójwiedza Duchowa, ezoteryczna i Magiczna. Jeżeli jesteś zainteresowany/a masażem tantrycznym zapytaj o szczegóły.

ŚWIECOWANIE USZU
Metoda świecowania dotarła do  Polski przez Indian Hopi aby skutecznie zwalczać problemy z uszami, bólami głowy i zatokami.

Kuracja ta polega na spalaniu włożonej do ucha świecy (wykonanej z naturalnego wosku- według starożytnych receptur) wzbogaconej olejkami i ekstraktami ziołowymi sprzyjającymi regeneracji stref ze stanem zapalnym. Podczas spalania świecy wytwarza się podciśnienie w kanale słuchowym (efekt komina) w części ucha środkowego i zatokach, po którym następuje wyrównanie ciśnień w układzie. Ponadto wytworzone podciśnienie powoduje wyciągnięcie woskowiny i innych zanieczyszczeń.

Wykorzystuje się je przy:
– infekcjach górnych dróg oddechowych
– chronicznym zapaleniu zatok, krtani
– nieżycie nosa, katarze siennym
– astmie oskrzelowej
– świecowanie przynosi ulgę przy uporczywych migrenach i uderzeniach gorąca towarzyszących menopauzie.

Świecowaniu mogą poddać się osoby cierpiące na niedosłuch, stany zapalne ucha, szum oraz niedrożność zatok. Zabieg jest skuteczny przy bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Ponieważ działa odprężająco, bioterapeuci polecają je osobom zestresowanym i cierpiącym na bezsenność.

ŚWIECOWANIE CIAŁA – TERAPEUTYCZNY MASAŻ BRZUCHA I KRĘGOSŁUPA
Wykonuję również świecowanie ciała, które odbywa się poprzez umieszczenie zapalonej świecy w pępku.
Zabieg na pępku pobudza funkcjonowanie jajników u kobiet, wpływa na pobudzenie hormonów i lepsze samopoczucie. Polepsza kondycję skóry, poprawia pracę jelit oraz polepsza trawienie. Działa również wyciszająco i relaksująco.

PRZECIWWSKAZANIA
– uczulenie na miód/produkty pszczele
– upośledzenie koordynacji ruchowej
– owrzodzenia/ rany małżowiny usznej

EFEKTY
– oczyszczone zatoki

– poprawa zmysłu, węchu, smaku, słuchu, wzroku
– sprawne funkcjonowanie układu nerwowego
– wzmocniony układ emocjonalny, mentalny, energetyczny

ZASADY I CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW

Optymalnie zabiegi powtarza się co 2 dni stosując zasadę trzech zabiegów w tygodniu: zabieg, dwa dni przerwy, zabieg, znowu dwa dni przerwy i trzeci zabieg.

Robi się tak dlatego że zabieg uzdrawiania za pomocą świec Indian Hopi jest zabiegiem delikatnym, ale o wydłużonym działaniu nie ma więc potrzeby wykonywać go codziennie (chyba że w ostrych przypadkach). Dajemy czas aby pozostałe w uchu substancje wykonały swoją pracę. Czas ich działania jest co najmniej dwudniowy i dopiero po tym czasie wskazane jest wykonywanie kolejnego zabiegu.

Dlaczego minimalna seria zabiegów wynosi trzy? Otóż zdarza się, że już po pierwszym, widać wyraźne wyniki świecowania, ale zdarza się, że dopiero po drugim lub trzecim następuje wyraźna poprawa. Nawet gdy dolegliwość ustąpi już po pierwszym świecowaniu, to należy utrwalić to działanie.

Tak też schorzenia takie jak katar czy inne drobne sprawy usuniemy pierwszą serią zabiegów, przewlekle sprawy wymagają 7 i więcej zabiegów.